KURAN’A AYAK BASAN AHLAKSIZ YAKALANDI

tumblr_ndvr59mCML1qm1x85o2_500

Twitter’dan Kuran’ı Kerim’e ayak basan fotoğraf yayınlayan kadın Bilişim Şube polisleri tarafından yakalandı. Melih Gökçek’in şikayetiyle savcılığın talimatıyla İstanbul’da yaşadığı tespit edilen ve G.A olduğu öğrenilen kadının bilgisayar ve telefonuna el konuldu. Twitter’da ‘kedibiti’ ismiyle paylaşım yapan kadına açılan davaya Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Diyanet İşleri Başkanı Görmez de müdahil oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in şikayeti üzerine harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kur’an-ı Kerim üzerine basıp, çektiği fotoğrafı paylaşan ve bazı devlet büyüklerine hakaret eden “@kedibiti” isimli Twitter hesabının sahibinin İstanbul’dan paylaşımlarda bulunduğunu belirledi.

Savcılık talimatı üzerine çalışma başlatan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği ekipleri, kimlik bilgilerini ve telefon numarasını tespit ettiği G.A’yı (36) telefonla arayarak emniyete çağırdı.

Avukatıyla Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelen kadının bilgisayarına ve telefonuna el konuldu.

Emniyetteki ifadesinde, ateist olduğunu dile getiren G.A’nın, Twitter hesabından söz konusu fotoğrafın yanı sıra cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar ve diyanet işleri başkanı gibi çok sayıda devlet büyüğüne yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu tespit edildi.

G.A. hakkında “iftira”, “halkı kin ve düşmanlığa sevk etme”, “toplumu alenen tahrik etme” ve “kamu barışını bozma hedefiyle hakaret” gerekçesiyle dava açıldı.

Davaya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı aracılığıyla müdahil olduğu öğrenildi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in de söz konusu dava için avukatına talimat verdiği ifade ediliyor.

———

Allahcc hesabı vardı bir aralarda twitırda, öğretmen old. anlaşılmış görevden ihrac edilmişti o adamda..Hapis cezasıda vardı yanlış hatrlamıyosam, Bu dünyada hesap kolay kardeşimde bunların öbür dünyası alevli ve ateşli. Mealde hep okurum ateşe atılırlar gibisinden, inanın şu şeytan ayağını gördüm direk gözüme ateşe atıldığı geldi bu ayağın ve sahibinin..

Advertisements

Comments are closed.

Up ↑

%d bloggers like this: