İŞİD : ABD Destekli , Maliki Ve Esed’e Yardıma Gelen Siyah Sancaklı Hariciler -2

isid-irak-sam2-750x400 esed dogsmude esed

Bilindiği üzere  Suriye’de yaptığı insanlık dışı katliam ve işkencelerle adını ilk kez duyuran  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD),Irak’ın Musul kentini ele geçirmesi ve Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğunu basarak Konsolos ve çalışanlarını kaçırması olayı ile Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir boyut kazanmış oldu.

Esed rejimi elinde güçlü bir koz olarak kullandığı İŞİD örgütüyle direnişçilerin zaten kurtardığı Rakka veya Halep gibi bölgeleri İŞid aracılığı ile  işgal ederek, kontrolü güçlendirmesinde yardımcı olduğu, petrol ve gaz tesislerinin bulunduğu yerleri muhafaza için IŞİD ile anlaştığı, bunların alım satımı için birlikte hareket ettikleri artık bilinen bir konu..

Irak’daki varlığının hemen ardından tam bu karışıklık sırasında 3. defa Başbakan olmak için MALİKİ girişimlerde bulundu ..İŞİD’in Sünni bölgelerdeki baskısı sebebiyle buralardaki Maliki karşıtı sesleri ise kesmiş oldu ..

Sünni Şehirlerden çekilen Maliki askerlerinin,  İŞİD geliyor diye  kaçarken bu hapishanelerde bulunan mahkumları kurşuna dizmesi ise artık Irak !ta işid’in neden var olduğunu gün gibi  teşhir etmiş oldu ..

ARTIK UZUN SÖZE GEREK YOK  BU VİDEOYU LÜTFEN SABIRLA İZLEYİN …

alinti

Advertisements

Comments are closed.

Up ↑

%d bloggers like this: